Villa Yanachrys
| Wi-Fi | Simbassäng Utomhusbassäng | Privat strand Strand |
| Aktiviteter Fiske | Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Villa Yanachrys Saint-Francois med 3 sovrum, som ligger cirka 25 minuter till fots från Anse des Rochers, erbjuder gästerna fiske. Den här villan med 1 badrum, som har utsikt över en pool, bjuder in gästerna att besöka Marche La Rotonde, som ligger cirka 2 km bort.
Musée Des Beaux Arts ligger en kort bit från den här villan, och busstationen Route de Seze ligger mindre än 10 minuter bort till fots.
Badrumsfaciliteterna i Villa Yanachrys inkluderar också en separat toalett och en dusch. I badrummen finns badlakan och handdukar.
Det finns matplats, tillsammans med kylskåp, ugn och köksredskap. Gästerna kan njuta av indiska maträtter på restaurangen Indian Masala, som ligger mindre än 1 km bort.
- Lokala sevärdheter
- Raisins Clairs2112 km
- Anse des Rochers1307 km
- Marche La Rotonde2710 km
- Pradel2678 km
- St. Francois hamn2965 km
- Pointe a Cabrits2818 km
- Musée Des Beaux Arts2816 km
- Leader Price Saint-Francois2655 km
- Cimetiere des Raisins Clairs1870 km
- Flygplatser
- Pointe-a-Pitre Le Raizet33 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
- Parkering
- Portvakt reception
- Inga husdjur
- Rökdetektorer
Mat och drycker
- Köksgeråd
Aktiviteter och avkoppling
- Utomhusbassäng
- Strand
- Casino
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Fiske
På rummet
- Luftkonditionering
- Terrass
- Matbord
- Tvättmaskin
- Gratis toalettartiklar
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det ett kök på Villa Yanachrys?
Ett komplett kök finns på Villa Yanachrys. - ❓
Tillåter Villa Yanachrys husdjur?
Villa Yanachrys tillåter inte husdjur. - ❓
Finns det en bubbelpool på Villa Yanachrys?
Ja, en badtunna finns på Villa Yanachrys. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor i villan?
I villan kan du utforska Saint-Francoiss viktigaste landmärken, inklusive Anse des Rochers (2 km), Marche La Rotonde (2,1 km) och Musée Des Beaux Arts, som finns inom 10 minuters bilresa.